10 سپتامبر

زمانی که در خانه هستیم و برنامه ای برای بیرون رفتن نداریم زیاد به لباس پوشیدنمان فکر نمی کنیم. اما لباس زیبا پوشیدن در خانه کمک می کند تا تصویری زیبا و مناسب از خود داشته باشیم و در روحیه ما هم تاثیر بسیاری دارد. اگر توجه کرده باشید روزی که در خانه لباس مناسب و مرتب نپوشیده ایم آن روز کمی عصبی تر و بی حال تر به نظر می رسیم. در این مطلب به چند توصیه برای خوش استایل بودن حتی در خانه اشاره می کنیم.

لباس در خانه

اگر می خواهید همیشه اعتماد به نفس داشته باشید و از وجود خودتان لذت ببرید، باید حتماً برای رسیدن به این هدف تلاش کنید؛ ما باید حتی در خانه هم به عنوان یک زن و همسر زیبا باشیم. پس به ۷ توصیه زیر برای زیبا پوش بودن توجه کنید.

توصیه ۱: به یاد داشته باشید که زیبایی باید از داخل خانه شروع شود

اگر نتوانیم در خانه زیبا لباس بپوشیم بیرون از خانه نیز شیک بودن برایمان سخت می شود؛ زیرا ترکیب رنگ ها و ست کردن لباس ها دشوار می شود. خانه شما همیشه باید قصری برای زیبا پوشیدن باشد و شما هم به عنوان بانوی خانه ملکه این قصر باشید. پس اگر تصمیم دارید در خانه به استراحت بپردازید، حتماً لباس های زیبا بپوشید.

توصیه شماره ۲: هرگز نگویید “مهم نیست، امروز کسی را قرار نیست ببینم”

گفتن این جمله فقط بهانه آوردن است تا موهایتان را شانه نکنید و آرایش نداشته باشید. این بهانه نادرست فقط پاک کردن صورت مسئله است. هیچ روزی وجود ندارد که هیچ کس را نبینید! شما خودتان، خودتان را می بینید و “شما” مهم ترین فردی هستید که در طول روز خود را می بینید!

توصیه شماره ۳: لباس های کهنه را دور بریزید

لباس های کهنه را با این تصور که در خانه می پوشید نگه ندارید… کمدتان را از این لباس های قدیمی خالی کنید و در گوشه ای نگه داری کنید تا در زمان تمیز کردن خانه و کارهای منزل آن را بپوشید و در موارد دیگر حتماً لباس زیبا و راحت بپوشید، موهایتان را زیبا آرایش کنید و همیشه در خانه کمی آرایش داشته باشید. هر زمان که لازم بود آشپزی کنید، یک پیش بند ببندید.

توصیه شماره ۴: لباس های مخصوص خانه زیبا و با کیفیت باشند

وقت آن است که پوشیدن شلوار کهنه و پیراهن قدیمی مادربزرگتان را کنار بگذارید. لباس های ابریشمی و توری بپوشید. حتی لباس خوابتان نیز باید زیبا و البته با کیفیت باشد. اگر ازدواج کرده اید، لباس های زیبا همسرتان را هم بیشتر به شما علاقه مند می کند. زیبا پوشیدن حس زنانگی بیشتری به شما می دهد.

توصیه شماره ۵: لباس خوابتان را بعد از خوردن صبحانه عوض کنید

لباس خواب هر چه قدر هم زیبا باشد این حس را ایجاد می کند که اهمیتی به پوشش خانه نمی دهید. این لباس حس خستگی و رخوت می دهد و روحیه شاد را به شدت پایین می آورد. لباس خوابتان را بعد از دوش گرفتن عوض کنید و لباسی زیبا بپوشید.

توصیه شماره ۶: لباس ساده و راحت اما زیبا بپوشید

زیبا بودن به معنای این نیست که لباس رسمی و مجلسی در خانه بپوشید. لباس هایی مثل شلوار لگ، شلوار گرمکن، پلیور یا هر آن چه که مد شده است و در آن احساس راحتی نمی کنید را کنار بگذارید. لباس باید برای خانه راحت باشد تا زمانتان فقط صرف این نشود که نگران لباستان باشید یا در آن احساس راحتی نکنید. هر لباسی که با کیفیت، زیبا و راحت است را انتخاب کنید.

توصیه شماره ۷: بعد از شام لباس خواب بپوشید، نه قبل از آن

روزتان را با همان لباس های زیبایی که پوشیده بودید به پایان برسانید. شام بخش مهمی از زمان دور هم بودن است. معمولاً خانواده در زمان شام دور هم جمع می شوند و مطمئناً لیاقت آن را دارند که شما را با لباس های زیبا ببینند.

دیدگاه بگذارید