26 سپتامبر

انواع مدل شومیز،لباسی پرطرفدار با تنوع بالا در طرح ومدل

شومیز از پر طرفدارترین لباس های خانم ها در هر سنی می باشد که در طرح هاومدل های مختلف با پارچه های حریر و گیپور دوخته می شوند و برای انواع مجلس با شلوار یا دامن مناسب است.

شومیز از واژه فرانسوی chemise بر گرفته شده که در زبان فارسی به یک نوع لباس خاص زنانه گفته می شود که ابتدا به شکل آستین بلند و با دکمه های وسط ،به سبکی کلاسیک و ساده طراحی می شدند اما اکنون با انواع پارچه های حریر،گیپور وریون در انواع مدل های مختلف دوخته میشوند و از آن دسته لباس هایی هستند که هم در مهمانی های ساده و هم در انواع مجلس ها میتوان آن را بپوشید .انواع مدل شومیز ها را می توان با دامن،شلوار و سر همی ترکیب کرد و در مراسمات مختلف از این نوع لبا ها استفاده نمود.

خانم ها بر زیر مانتوهای جلوباز خود در تابستان اغلب شومیز میپوشند.شومیز ها محدودی سنی هم ندارندشما در هر سنی که باشید میتوانید شومیز هایی مخصوص خودتان پیدا کنید .

شومیز ها انواع مختلفی مانند شومیز های حریر وگیپور ،آستین کلوش وآستین پفی،دکمه دار،یقه حلزونی ،شومیز های کوتاه و بلند ،ساده و کار شده دارند که هر کس می تواند بر حسب سالیقه،فرم اندام،رنگ پوست و…….خود نوعی از این مدل شومیزها را انتخاب کرد .

انواع مدل شومیز ها

شومیز های رنگ روشن و پفی مناسب افراد لاغر وریز اندام است،خانم های چاق و درشت بهتر است شومیز های رنگ تیره انتخاب کنیدو

شومیز های پشت باز

شومیز های پشت باز که بسیار پرطرفدار و جوان پسندهستند را می توانید باشلوار یا دامن های جین کوتاه در مراسمات مختلف بپوشید و با موهای گوجه ای ،چکمه های بلند اکسسوری های ظریف ترکیب کنید.

شومیز های جلوبسته 

شومیز های جلوبسته که در پایین لباس کمی چین دارند یکی از ترفتد های جذاب و دخترانه ی امسال است که می توان آنها را در کاکشن های بهاره ی برند های مطرح دنیا یافت.

شومیز یقه هفت

این مدل شومیز در قسمت پایینی یقه به شکل یقه هفتی باز و قسمت دیگر ،به شکل دکمه دار یاساده دور گردن بسته میشوند.

شومیز های یقه ملوانی 

کسانی که به دنبال استایل های شیک و باوقار میگردند شومیز های یقه ملوانی را انتخاب کنند.این مدل یقه که درآنهایک قسمت شنل مانند روی لباس دوخته می شود،بسیار پرطرفدار هستند.

شومیزهای گل دوزی شده

از پارچه های گل دوزی شده ،اغلب برای دم آستین یا قسمت پایین شومیز های مجلسی استفاده میکنند که جذابیت فوق العاده ای دارند.

شومیزهای حریر

شومیز های حریر دررنگ های کم رنگ و پاستیلی برای مهمانی ها ودور همی ها مناسبند.این شومیز هارا بایک دامن یاشلوار

چسبان رنگ تیره بپوشید.

شومیز های گشادبا آستین باز

درشومیز هایی که کمی گشاد وازاد هستندیکی از درز های آستین را حین دوختن آن ازا  میگذارند به طوری که قسمتی ازدست از زیر لباس معلوم باشند.در مدل دیگر قسمتی از آستین شومیز که باز میماند را با تکه هایی از پارچه ی به شکل پاپیونی به یک دیگر وصل میکنند یااز گیره های فلزی بزرگ استفاده میکنندویا درساده ترین حالت،آن قسمت راچند دکمه ساده کار میگذارند بهتر است این مدل شومیز را با شلوار های چسبان فاق بلند بیوشید.

آستین های کوتاه چین دار

یکی دیگر از مدل های پر طرفدار شومیز های آستین های کوتاه چین دارهستندکه برای پوشیدن زیر سرهمی های جین در فصل تابستان مناسب هستند.

شومیز حریر مدل یقه پلیسه

شومیز حریر یقه پلیسه برای خانم های ست بالا مناسبند که این مدل یک مدل رسمی  و فرمال است که میتوانید در مهمانی های مهم آن را بپوشید .اگر این مدل سر آستین های مچی مردانه داشته باشند،برای پوشیدن زیر کت های مجلسی مناسب هستند.

شومیز باتزیین گل های برجسته روی یقه

ازدیگر مدل های شومیز های حریر،تزیین گل های برجسته روی یقه است. این شومیز هارابا کفش هایی بپوشید که انهاهم تزیین گل برجسته دارند.

شومیز یقه هالتر

شومیز حریر یقه هالتر نیزمدل بسیار زیبایی است کخ میتوان انها را با موهای دم اسبی و گوشواره های پهن و بزرگ ترکیب کنید.

شومیز های راه راه

شومیز های دوخته شده با پارچه های راه راه عمودی یکی از ترند های اصلی بهار و تابستان راتشکیل میدهندکه در استایل های ایرانی میتوانید ان را با یک سارافون نخی ساده همراه کنید.

شومیز یقه پاپیونی

شومیز های حریری که به شکل یقه پاپیونی طراحی می شوندبسیار پر طرفدار وزیبا هستندو برای پوشیدن زیر مانتو های مجلسی بهاره نیز انتخاب مناسبی هستند.

شومیز یقه بلیزری

مدل شومیز یقه بلیزری یک مدل جذاب و پر طرفدار است که برای ایودنت های رسمی و هم استایل های روزانه کاربرد دارند.

این مدل بخاطر یقه اش ،اکسسوری هلرل دو برابر زیبا تر نشان میدهد.

شومیز لی

شومیز لی یکی از پرطرفدارترین شومیز های دخترانه است ،گزینه بسیار مناسبی برای قرار گرفتن در زیرمانتوهای جلو باز و بهاره ی مانتو های زمستانه است.در صورت استفاده این شومیز با شلوار جین بهتر است ازکمربندی بارنگ متضادو مخالف استفاده کنید

شومیز های بلند

شومیز های بلن برای استایل های روزانه فصل های بهار و پاییز مناسب است و انها را میتوان هم بدون شلوار به شکل تکی و هم با شلوار و جوراب شلواری ترکیب کرد.

شومیز های مخمل

یکی دیگر از شومیز های آپشن های زیادی را برای ساخت استایل کژوال و مهمانی در اختیارشما قرار میدهد شومیز مخمل است که در فصل زمستان ان را همراه با یک کت با شلوار جین به تن کنید و در فصل بهار میتوانید ان را بایک کفش پاشنه بلند درمهمانی ها بپوشید.

دیدگاه بگذارید